Czytnik ruchu od Microsoftu

kursowo.zagadać.com.pl rodeo byk PrimaveraPR

Microsoft jest potentatem branży IT. Ma on również bardzo silną pozycję na rynku konsoli do gier. Jednym z ciekawszych rozwiązań, jakie w ostatnich latach firma wprowadziła do obiegu, jest Kinect.

Kinect jest urządzeniem dopasowanym do konsoli Xbox 360. ZObacz nowe gry na Xbox 360, które są przystosowane do gry z Kinectem. Pod tą nazwą kryje się czujnik ruchu, który pozwala użytkownikowi „komunikować” się z konsolą bez korzystania ze specjalnego kontrolera. Sygnały do urządzenia przekazywane są za pomocą ruchów ciała oraz głosu (określone komendy).

Kinect został oddany do sprzedaży na jesieni 2010 roku i od razu odniósł przeogromny sukces. Urządzenie zostało nawet wpisane do księgi rekordów Guinessa, ponieważ było najszybciej sprzedającym się sprzętem elektronicznym w historii. Przez pierwsze dwa miesiące Kinect zakupiło ponad osiem milionów użytkowników konsoli. W niecałe dwa lata liczba ta przekroczyła granicę osiemnastu milionów.

Tak znakomita sprzedaż czytnika ruchu wyprodukowanego przez Microsoft, z pewnością, będzie miała wpływ na dalsze rozwijanie tej technologii.